KinderKaravaan keert terug naar Zutphen met 'De Laatste Kroon'
Ook deze zomervakantie reist de KinderKaravaan weer door de parken van Apeldoorn,Zutphen en omstreken.Ditmaal met de theatervoorstelling 'DE LAATSTE KROON met het Oorkaan Trio'.
Op woensdag 19 augustus en vrijdag 21 augustus is de voorstelling twee keer per dag te zien in Zutphen. De voorstellingen beginnen om 13.00 uur en 15.00 uur. Tip: zorg dat je een half uur van tevoren aanwezig bent, zodat je een mooi plekje kunt uitzoeken.
Zoek een fijn plekje op het gras en geniet samen van een bijzondere middag vol muziek, theater en avontuur in de buitenlucht.
De voorstelling is geschikt voor kinderen in de basisschoolleeftijd (4+) en hun (groot)ouders.
Over de voorstelling
Achter een hoge muur woont een mysterieuze koning met een glinsterende kroon. Maar wie heeft er eigenlijk echt de macht in het koninkrijk? In een speelse wereld vol muziek, humor en verrassingen ontdekken kinderen hoe het voelt om bovenaan te staan, buitengesloten te worden of juist samen iets te veranderen.
Tijdens ‘De Laatste Kroon’ kijkt het publiek niet alleen toe, maar wordt het onderdeel van een spannend avontuur waarin muren kunnen wankelen, kronen hun glans verliezen en een revolutie misschien wel dichterbij is dan gedacht.
Met de kroon als symbool voor macht laten regisseur Wieger Meulenbroek en de musici van het Oorkaan Trio het jonge publiek op een speelse manier ervaren wat status, samenwerking en verandering betekenen.
In 2026 viert Oorkaan een bijzonder kroonjaar: het gezelschap bestaat 25 jaar en het Oorkaan Ensemble 5 jaar. Voor deze gelegenheid is een nieuwe familievoorstelling ontwikkeld die perfect aansluit bij dit jubileum. Bij het ontwerp van decor, kostuums en rekwisieten staat duurzaamheid centraal. Er wordt zoveel mogelijk gewerkt met herbruikbare en hergebruikte materialen.
Om jeugdtheater in Gelderland te stimuleren, heeft de Provincie Gelderland subsidie verstrekt voor de KinderKaravaan. De KinderKaravaan is een productie van Stichting Oorkaan in samenwerking met Theater Orpheus, Schouwburg Lochem en Theater Hanzehof & Buitensociëteit.